365 Gün 24 Saat Özel Legacy 600 Jet Kiralama Hizmetleri

Legacy 600

24 saat boyunca Legacy 600 özel jet kiralama hizmetleri veren Plures Air, bu alanda lider şirketlerden biri olduğu gibi, yolcularına özel ayrıcalıklar sunmaktadır.

Brezilya menşeli Embraer şirketi tarafından üretilen Legacy 600, Embraer ERJ 145 serisinden geliştirilmiş bir özel jettir. Özel jet kiralama hizmetlerinde sıklıkla kullanılan Legacy 600, hem yolcular hem de uçak firmaları tarafından ilgi görmektedir. Legacy 600 özel jet kiralama yaparak, uzun uçuş saatlerinde yolculuk yapmak oldukça konforlu olduğu gibi, jetin uzun menzili sayesinde kıtalararası yolculuk da mümkün olmaktadır.

Birçok uçak üreticisi şirketin aksine Embraer, 145 ve 146 serisi uçaklarının sağladığı pazar başarısı ile yetinmemiş, küçük jetler pazarında da yer edinmek ve söz sahibi olmak üzere yatırımlar yapmaya devam etmiştir. Bu çalışmaların ürünü olan Legacy 600, Embraer'in ilk özel jet modelidir. Embraer'in ilk özel jet modeli olmasına karşın, oldukça başarılı bir çizelge yaratan Legacy 600 satışa sunulduğu tarihten bu yana özel jet kiralama alanında yoğun ilgiyle karşılaşmıştır. Özel hava yolu şirketleri tarafından sahip olduğu teknik ve donanımsal özellikleri nedeniyle sıklıkla tercih edilen model, Legacy 600 özel jet kiralama yapmak isteyenlerin sayısını da etkilemektedir.

İlk Uçuş

Bu model 1999 yılında ruhsatlandırılmış, ilk uçuşunu Mart 2001'de gerçekleştirmiş ve ilk uçak Nisan 2002 de hizmete girmiştir. İlk müşterisi Çek Cumhuriyeti'nden ABS havayolu şirketidir. Daha sonra dünyanın farklı bölgelerinden birçok havayolu şirketi tarafından satın alınan Legacy 600 özel jet kiralama sektöründe başarılı hizmetler verilmesini sağlamıştır. Legacy 600 günümüzde en sık kiralama yapılan özel jetlerden biri durumundadır. Performansı ve yolcu kapasitesi ile ön plana çıkan Legacy 600 özel jet kiralama alanında bilhassa kısa mesafeli uçuşlarda tercih edilmektedir.

Uçak, "Küçük Boyutlu Jet" ile "Orta Boyutlu Jet" klasmanlarının arasında bir yapıya sahiptir. Bu yapıdaki uçaklara "Süper Orta Boy" denilmektedir. Legacy 600, Challenger şirketine ait Bombardier serisi uçaklar ile birlikte "Süper Orta Boy" klasmanının lideri durumunda olduğu gibi, özel jet kiralama alanında da başarılı bir sıralamaya sahiptir. İç tasarımı ile olduğu kadar, kabin hacmi nedeniyle de özel jet kiralama yapmak isteyen yolcular tarafından Legacy 600 büyük ilgi görmektedir.

Legacy 600 Kabin Özellikleri

Legacy 600, birbirinden yapısal olarak ayrılmış üç adet yolcu kabinine sahip ilk özel jettir. Büyük kabin hacmi, geniş imkanlara sahip mutfağı, uçuş esnasında da girilebilen büyük bagaj bölümü ve yolcu ünitelerindeki konfora yönelik detaylarıyla yolcu mutluluğu açısından en iddialı uçaklardan biridir. Bunun yanı sıra, iç dizaynında yapılabilen değişiklikler ile de yolcuların ilgisini cezbeden Legacy 600, özel jet kiralama alanındaki başarısını giderek arttırmaktadır. Legacy 600 özel jet kiralama yapanların sayısı, son yıllarda ciddi oranda arttığı gibi, başarılı performansı sayesinde, satışları da ciddi bir ivme göstermiştir.

Legacy 600'ün kokpiti türünün en büyüğüdür. Son teknoloji ürünü sistemlere ve modern bir kokpitte olması beklenebilecek her türlü donanım ile olanaklara sahiptir. Kendi klasmanında, ayırt edici ve tercih sebebi taşıyan nitelikte birçok özelliğe haiz olan Legacy 600 bu nedenle özel jet kiralamada oldukça sık kullanılmaktadır. Legacy 600 özel jet kiralama yapan yolcuların sayısı kadar, hava yolu şirketleri dışında jeti satın alan müşterilerin sayısı da, hatırı sayılı düzeydedir.

Uçağın soğuk halden uçuşa hazır hale getirilebilmesi için ihtiyaç duyulan süre 10 dakikadır. Hamilton Sundstrand marka yardımcı güç ünitesi, yoğun kullanıma uygun ve bakım gereksinimi düşük iniş takımları ve üstün bir tasarıma sahip elektro-mekanik fren sistemi sayesinde işletme maliyetleri benzerlerine kıyasla daha düşüktür. Yüksek performansının yanı sıra, ekonomik oluşu ile de dikkat çeken Legacy 600, bu niteliği ile de özel jet kiralama yapan havayolu şirketlerinin gözdesi durumundadır. Aynı şekilde, özel jet kiralama fiyatları için de değişikliğe neden olan bu durum, yolcuları da mali açıdan olumlu şekilde etkilemektedir.

Legacy 600 Satış Başarısı ve Teknik Özellikleri

Üretimine başlandığı tarihten itibaren ilk yedi yıl içinde 20'den fazla ülkeye 150'den fazla, 2013 yılı sonuna kadar da toplam 234 adet Legacy 600 satılmıştır. 2012 yılında Embraer ile AVIC (Çin Uçak Endüstrisi şirketi) arasında bir anlaşma imzalanmış ve bu tarihten itibaren Legacy 600'ler Çin'deki tesislerde üretilmeye başlanmıştır. Uçağın liste fiyatı 27.45 milyon $'dır.

Tam camlı büyük kokpitte son teknoloji ürünü LCD monitörler, elektronik harita veritabanı ve akıllı iniş-kalkış sistemi ile desteklenmiş olan Honeywell Primus 1000 uçuş destek sistemi kullanılmıştır.

İki pilot ile uçurulacak şekilde tasarlanmış olan Legacy 600, 13 yolcu kapasitesine, 26.33 metre boya, 21.17 metre kanat açıklığına, 6.76 metre yüksekliğe, 16000 kilogram boş ağırlığa, 22500 kilogram azami kalkış ağırlığına, 2 adet sessiz ve ekonomik Rolls Royce AE3007/A1E torbofan motora sahiptir. Saatte 834 kilometre azami hıza, 6390 kilometre azami menzile, 12496 metre servis irtifasına, 10465 litre yakıt kapasitesine, 1711 metre kalkış mesafesine ve 818 metre iniş mesafesine sahiptir.

Plures İle Legacy 600 Özel Jet Kiralama Hizmetleri

7/24 hizmet veren global bir teknik destek ağına sahip olan Legacy 600 uçağı genellikle hava taksi ve özel jet kiralama şirketleri; özel kişiler ve büyük ticari organizasyonlar tarafından tercih edilmektedir. Legacy 600 özel jet kiralama yapanların sayısı, gerek jetin teknik gerekse kabin özellikleri nedeniyle oldukça fazladır.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir