Özel Jet Kiralama Hizmetinde Popüler Uçak Gulfstream 450

Gulfstream 450

Gulfstream 450 özel jet kiralama hizmeti veren şirketlerden biri olan Plures Air, yolcuların isteklerine göre şekillendirilebilen uçuş planı ile, Gulfstream 450 özel jet kiralama alanında en çok tercih edilen şirketlerin başında gelmektedir.

Gulfstream 450, Gulfstream Aerospace şirketi tarafından geliştirilen ve üretilen bir süper-orta boy özel jet modelidir. Gerek tasarımı gerekse iç yapısı sayesinde avantaj sağlayan ve özel jet kiralama hizmetlerinde sıklıkla kullanılan Gulfstream 450, özel uçak firmaları tarafından oldukça sık kullanılmaktadır. Yolcu kapasitesi sayısı 19'a kadar çıkabildiğinden, gezi organizasyonu gibi seyahatlerde de Gulfstream 450 özel jet kiralama hizmeti sıklıkla alınmaktadır. Modelin, kendi klasmanında oldukça popüler olması ve 2005 yılından bu yana piyasada yer alması önemli bir avantaj sağladığı gibi, Gulfstream 450 özel jet kiralama hizmeti veren firmaların sayısının da artmasını sağlamıştır. Bu durum da, Gulfstream 450 özel jet kiralama yapan yolcuların artmasına ortam hazırlamıştır.

Gulfstream 450'nin Diğer Versiyonları

Şirketin ürettiği Gulfstream IV modeli üstün özellikleri ile tüm zamanların en çok satan özel jeti olma başarısını göstermiş, bu modelin üstün özellikleri G450 modelinde de kullanılmıştır. Aslında G450 tam olarak G400 modelinin, daha yeni nesil olan G500 ve G550 modellerinin teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş versiyonudur. İlk uçuşunu 30 Nisan 2003 tarihinde gerçekleştirmiş, Mayıs 2005'te hizmete girmiştir. Gulfstream 450 diğer versiyonlarına oranla daha büyük ilgi gördüğü gibi, özel jet kiralama konusunda da daha aktif olarak kullanılmaktadır. Gerek yolcular gerekse uçak firmaları Gulfstream 450 özel jet kiralama hizmeti verme veya alma işlemlerine daha fazla ilgi göstermektedir.

Gulfstream 450 Tasarım Aşamaları

Gulfstream mühendisleri bu modeli tasarlarken her aşamada fonksiyonelliği sürekli ön planda tutmuşlardır. G450, detaylara daha çok özen gösterilmiş bir kabin ve birçoğu Gulfstream filosundaki uçakların dışında herhangi bir modelde bulunmayan gelişmiş uçuş kılavuz sistemleriyle donatılmış bir kokpite sahiptir. Bu açıdan güvenlik bakımından da oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olan Gulfstream 450 jetinin özel jet kiralama alanında sıklıkla tercih edilme nedenlerinden biri de budur.

Teknik Özellikleri

Kokpitte bulunan dört adet 14 inç, Honeywell EFIS çok fonksiyonlu LCD istasyonda interaktif navigasyon, elektronik yaklaşma haritaları ve uydu/radar görüntü seçenekleri mevcuttur. Bu modelde kullanılan Gulfstream PlaneView uçuş destek sistemi, tüm özel jet modellerinde kullanılanların içinde en gelişmiş olanıdır. Sisteme Gulfstream tarafından geliştirilmiş krüsör kontrol sistemi ile kumanda edilmektedir. Ayrıca EVS-gelişmiş görüntüleme sistemi ve pruva istikametini görüntüleyen bir infrared kamera mevcuttur. EVS sistemi uçağa düşük görüş şartlarında iniş yapma imkanı sağlamaktadır. Bu modelde tercih edilen Rolls Royce turbofan motorların en önemli özelliği bakım aralığının 12000 çalışma saati olmasıdır. Bu şekilde tasarruf sağlayan Gulfstream 450 kendi klasmanında önemli bir yere sahip olduğu gibi, özel jet kiralama yapan uçak firmalarının da tercih sebebi olmaktadır. Gulfstream 450 özel jet kiralama hizmeti sağlayan havacılık şirketleri, bakım aralığı hayli uzun olması nedeniyle, Gulfstream 450 jetine rağbet göstermektedir.

Gulfstream 450 Genel Özellikleri

İki pilot tarafından uçurulacak şekilde tasarlanmış olan G450, 12 ila 19 yolcu kapasitesine, 27.2 metre boya, 23.7 metre kanat açıklığına, 7.67 metre yüksekliğe, 33500 kilogram azami kalkış ağırlığına, 19500 kilogram boş ağırlığa, saatte 850 kilometre seyir hızına, saatte 935 kilometre azami hıza, 8060 kilometre uçuş menziline, 13700 metre servis irtifasına ve iki adet Rolls Royce TAY611-8C turbofan motora sahiptir. Azami irtifaya tırmanma süresi 11 dakikadır.

G450 iniş için en az 994 metre, kalkış için ise en az 1707 metre pist uzunluğuna ihtiyaç duymaktadır. Azami iniş ağırlığı 29937 kilogram, ideal uçuş ağırlığı 19505 kilogram ve yakıt kapasitesi 13381 kilogramdır.

12.29 metre uzunluğa, 2.24 metre genişliğe, 1.88 metre yüksekliğe ve 43.2 metreküp hacme sahip olan kabin, emsal uçakların kabinleri arasında en büyüklerinden biridir. Kendi klasmanında Gulfstream 450 öne çıkmasını sağlayan bu özellik, jetin özel jet kiralama alanında da daha fazla ilgi görmesini sağlamaktadır. Hem Gulfstream 450 özel jet kiralama yapmak isteyenler açısından hem de Gulfstream 450 özel jet kiralama hizmeti veren şirketler açısından, kabin büyüklüğü, Gulfstream'i ön plana çıkarmaktadır.

Gulfstream 450 Özel Jet Kiralama Hizmetlerinde Plures

Liste fiyatı 38.9 milyon $ olan Gulfstream 450 özel kişiler, büyük finans şirketleri, hava taksi şirketleri ve özel jet kiralama yapan uçak şirketleri tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri, Meksika Deniz Kuvvetleri, Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından VIP taşıma maksadıyla kullanılmaktadır. Aynı şekilde Gulfstream 450, 22 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirdiği uçuşla Atlantik Okyanusu'nu bioyakıt kullanarak geçen ilk özel jet unvanını almış ve 2012 yılında "Best of the Best-En İyilerin En İyisi" ödülüne layık görülmüştür.

Dünyanın hemen her yerinden özel jet kiralama hizmeti veren Plures, ayrıcalıklı fiyatları ve üstün hizmet kalitesi ile Gulfstream 450 özel jet kiralama yapmak isteyenlere 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir