İstediğiniz An Özel Citation XLS Jet Uçak Kiralama

Citation Xls

Citation XLS özel jet kiralama yapanlar, şehir içi ulaşımda olduğu gibi, uluslararası uçuşlarda da bu jetten yararlanabilmektedir. Bu modellerin en büyük müşterileri İsviçre Kraliyet Hava Kuvvetleri ve Amerikan hava yolu şirketleridir.

Citation XLS, Cessna Aircraft Company tarafından Wichita, Kansas'ta üretilmekte olan çift turbofan motorlu, orta boy gövdeli bir özel jettir. Cessna'nın daha eski tasarımlarından biri olan Citation VII'de kullanılan yüksek kuyruk tasarımının elde ettiği başarı ve havacılık dünyasında gördüğü ilgi sebebiyle model geliştirilmiş ve Citation X üretilmeye başlanmıştır. Bu model, teknoloji ve gövde tasarımının oldukça etkileyici bir kombinasyonudur. Kendi klasmanında oldukça başarılı olduğu gibi, orta boy gövdeli jetler arasında Citation XLS özel jet kiralama oldukça fazla yapılmalıdır. Gerek şehirler arası gerekse ülkeler arası seyahatlerde yolcular tarafından sık tercih edildiği gibi, Citation XLS özel jet kiralama hizmeti veren uçak firmaları sayısı da oldukça fazladır. Tasarruf açısından başarılı olan model, bu sayede Citation XLS özel jet kiralama yapmak isteyenlerin sayısını da arttırmıştır.

Citation XLS Jetinin Özellikleri

Citation X'un ardından geliştirilen Excel'de, Citation X'un geniş ve yüksek kabin iskeleti ile Citation VII'nin kanat ve kuyruk tasarımı kullanılmış, boyu X modeline göre 6.4 metre kısa tasarlanmıştır. Bu modelde iki adet PW500 Canada turbofan motor tercih edilmiştir. Citation Excel, kendi klasmanındaki uçak modelleri arasında en geniş kabin tasarımına sahip olanıdır ve normalde altı ila sekiz adet koltuk monte edilen kabine istendiğinde iki adet koltuk daha eklenebilmektedir. Bu sayede genişletilebilir bir yapıya sahip olan Citation XLS, özel jet kiralama yapmak isteyenler için avantaj sağlamaktadır. Aynı şekilde Citation XLS özel jet kiralama hizmeti sunan uçak firmaları da, kabine koltuk eklenebilme özelliğinden faydalanmaktadır. Kendi klasmanındaki en geniş kabine sahip olan Citation XLS bu sayede de özel jet kiralama alanında rağbet görmektedir.

Citation Excel İlk Uçuş Deneyimi

Citation Excel projesinin tanıtımı Ekim 1994'te Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Havacılık Birliği'nin yıldönümü kutlamalarında yapılmıştır. Excel prototipi ilk uçuşunu 29 Şubat 1996'da başarıyla gerçekleştirmiş, FAA sertifikasını Nisan 1998'de kazanmıştır. FAA yeterliliğinin kazanılmasının ardından kısa sürede 200'den fazla sipariş alınmıştır. 100'üncü uçak Ağustos 2000'de sahibine teslim edilmiştir. Bu tarihlerde Wichita tesisindeki üretim bandında üç günde bir jet inşa edilebilecek kapasiteye ulaşılmıştır.

Mükemmel kanat aerodinamiği, iyi tasarlanmış flap sistemi ve güçlü frenler sayesinde benzer uçaklara kıyasla daha kısa pistlere iniş-kalkış yapabilme imkanına sahip olan Citation XLS bu sayede özel jet kiralama alanında da yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle şehir içi ulaşımda ya da iniş ve kalkış problemi yaşanabilen hava alanlarında Citation XLS özel jet kiralama yaparak sorunsuz bir yolculuk mümkün olmuştur. Birçok yönüyle diğer modellerden ayrılan Citation XLS, özel jet kiralama noktasında da diğer modellere oranla daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Gerek teknik gerekse donanımsal özellikleri nedeniyle uçak firmalarından rağbet gören Citation XLS özel jetine gösterilen ilgi ve satın alma işlemleri arttığı gibi, jet kiralama alanında kullanımı da hızlanmıştır.

XLS ve XLS+ Jetlerinin Benzer Özellikleri

XLS ve XLS+ modellerinin her ikisinde de ortak olan teknik özellikler 16 metre boy, 17.17 metre kanat açıklığı, 5.23 metre yükseklik, 5086 kilogram boş ağırlık, 4077 kilogram ideal yük, 9163 kilogram azami kalkış ağırlığıdır. Saatte 815 kilometre intikal hızı, 3441 kilometre azami uçuş menzili, 13716 metre servis uçuş yüksekliği ve saniyede 17.78 metre tırmanma hızı da aynı şekilde ortaktır. Her iki model de çift pilot tarafından uçurulabilmektedir. Citation XLS için olduğu gibi XLS+ için de özel jet kiralama talepleri oldukça fazladır. Ancak daha popüler bir model olan Citation XLS özel jet kiralama noktasında daha aktif kullanılmaktadır.

Tüm zamanların en çok satan özel jetlerinden olan Citation XLS ve XLS+ model jetler özel kişiler, tur operatörleri ve hava taksi şirketleri tarafından tercih edilmekte ve özel jet kiralama alanında da sıklıkla kullanılmaktadır. Büyük boyutlu jetlerin konforu ile küçük boyutlu havalimanlarına iniş kalkış yapabiliyor olması, müşteriler tarafından tercih sebebi olarak gösterilmektedir. Özellikle şehir içi kullanımda en çok tercih edilen özel jet modelleri arasında yer alan Citation XLS bu amaçla sıklıkla kiralama hizmetinde kullanılmaktadır.

Plures Air ile Citation XLS Özel Jet Kiralama Farkı

Plures Air, farklı klasmanlarda ve modellerde özel jet ve uçak kiralama hizmeti veren bir hava yolu şirketi olduğu gibi, bilhassa şehir içi kullanım için Citation XLS jetini sıklıkla kullanmaktadır. Gerek trafik sıkıntısı yaşamamak gerekse ayrıcalıklı hizmetler ile ulaşım sağlamak isteyen müşterileri için şehir içi ya da şehirlerarası kullanım için Citation XLS özel jet kiralama hizmeti sunan Plures, esnek uçuş saatleri ve 24 saat destek veren çok dilli ofisleri sayesinde, istediğiniz an hizmetinize hazırdır.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir