Uygun Fiyatları ile Citation Sovereign Jet Uçak Kiralama

Citation Sovereign

Donanımsal açıdan sahip olduğu özellikler ile ilgi çeken Citation Sovereign, özel jet kiralama alanında da etkili bir şekilde kullanılmaya başlamıştır.

Cessna Citation Sovereign (Cessna Model 680), Cessna tarafından geliştirilen orta ölçekli bir özel jet modelidir. Sovereign, Citation üretim bandından çıkan modellerin arasında azami kalkış ağırlığı bakımından Citation X'dan sonra en büyük ikinci modeldir. Kıtalar arası hizmet verebilecek bir jet olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle uzun mesafeli yolculuklarda Citation Sovereign özel jet kiralama sıklıkla yapılmaktadır. Avrupa ülkelerinden ABD'ye ya da Asya ülkelerine gitmek için sık kullanılan Citation Sovereign özel jet kiralama alanında uzun menzilli jetler arasında en fazla tercih edilenlerden biridir.

Citation Sovereign Üzerindeki İlk Çalışmalar

1990'ların sonlarında Cessna yönetim kurulu tarafından Excell/XLS ile Citation X modelleri arasında yüksek performanslı bir jet modeline ihtiyaç duyulduğu ve böyle bir modelin pazardaki büyük bir eksikliği ortadan kaldıracağı kararı verilmiştir. Bu konuda yapılan mühendislik çalışmalarının sonucunda iki adet Pratt&Whitney Canada PW306C turbofan motora ve FADEC makine kontrol sistemine sahip Model 680 Citation Sovereign ortaya çıkmıştır. Yüksek performanslı jetler klasmanında kısa sürede önemli başarılar edinen Citation Sovereign özel jet kiralama yapan uçak firmalarının da büyük ilgisini çekmiştir. Kıtalar arası uçuş yapabilmesi önemli bir avantaj sağladığından, Citation Sovereign özel jet kiralama bu alanda hızlı bir şekilde geliştirilmiştir.

Teknik Özellikleri

Kısa mesafeli pistlere iniş-kalkış yapabilme özelliği ile ünlü olan bu model Honeywell Primus Epic uçuş destek sistemi ve çift kanallı Honeywell FMZ2000 makina yönetim sistemi ile donatılmıştır. Uçuş destek sistemi 8x10" boyutlarında dört adet çok fonksiyonlu monitör, her iki pilot için birer adet çok fonksiyonlu birincil uçuş monitörü ile bir adet makine görüntüleme ve alarm monitörü ihtiva etmekte olup muhabere seçeneklerine tüm çok fonksiyonlu monitörlerden kumanda edilebilmektedir.

Yolcu kapasitesinin sağladığı avantajla da öne çıkan model, uzun menzilli uçuşlar için iş seyahatleri başta olmak üzere, diplomatik görüşmeler için de sık kullanılmaya başlandığı gibi bu tür seyahatler için Citation Sovereign özel jet kiralama yapanların sayısı hızlı bir şekilde artış göstermiştir.

Uçuş Özellikleri

İki pilot tarafından uçurulacak şekilde tasarlanmış olan Sovereign, 8 ila 12 yolcu kapasitesine, 19.354 metre boya, 19.304 metre kanat açıklığına, 6.2 metre yüksekliğe, 8029 kilogram boş ağırlığa, 13744 kilogram azami kalkış ağırlığına, saatte 849 kilometre azami hıza, 5273 kilometre menzile, 14000 metre servis irtifasına ve saniyede 20.4 metre tırmanma hızına sahiptir. Özel jet kiralama alanında çok sık kullanılan Citation Sovereign gerek sahip olduğu yolcu kapasitesi gerekse azami hızı sayesinde önemli avantajlar sağlamaktadır. Kıtalar arası uçuş yapabilen özel jetler arasında yer alan Citation Sovereign, bu niteliği sayesinde özel jet kiralama klasmanında sıklıkla tercih edilmiştir. Kıtalar arası seyahatlerde olduğu gibi, daha kısa mesafeli seyahatlerde de oldukça kullanışlı olması sebebiyle Citation Sovereign modeline özel jet kiralama alanında gösterilen ilgi artmıştır. Kıtalar arası yolculuk yapacak olan iş adamları ve diplomatlar başta olmak üzere, birçok yolcu, Citation Sovereign özel jet kiralama yaparak, seyahatini gerçekleştirmektedir.

Citation Sovereign Değerlendirmesi

Çok yüksek yolcu ve pilot konforu, benzersiz iniş ve kalkış performansı, yüksek bagaj kapasitesi, Citation ailesinin en büyük kabin hacmine sahip olması gibi avantajlarına karşın Sovereign modeli Epic uçuş destek sisteminin demode olması, özellikle dönüş manevralarında kumandaların çok ağırlaşması, elektrikli makine start sistemi, motorlara 3000 çalışma saatinde bir uçak üzerinde yapılması gereken büyük bakımlar ve iklimlendirme sistemlerinin performansı açılarından eleştirilmektedir. Ancak aldığı eleştirilere rağmen, özel jet kiralama hususunda sıklıkla tercih edilen modellerden biri olan Citation Sovereign, özel uçak firmaları tarafından kullanılmaktadır. Bununla birlikte, Citation Sovereign özel jet kiralama hizmeti almak isteyenlerin sayısı da hayli fazladır.

Citation Sovereign Jetinin Kullanıldığı Ülkeler

ABD en büyük müşterisidir. Bunun dışında yine Kanada, Brezilya, Almanya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Mısır, Umman, Çin, Avustralya, Malezya, Güney Afrika, Fas ve Hindistan'dan birçok şirket tarafından kullanılmaktadır. Dünyanın saygın hava yolları şirketlerinden biri olan Plures Air de Citation Sovereign özel jet kiralama hizmeti veren firmalardan biridir. Dünyanın hemen her bölgesinden Citation Sovereign özel jet kiralama hizmetini yolcularına sunan Plures Havacılık, bu alanda en çok tercih edilen firmalardan biridir.

Citation Sovereign Özel Jet Kiralama

Citation Sovereign özel jet kiralama alanında gerek performansı gerekse ekonomi sağlayan özellikleri sayesinde çok kullanılmaktadır. Yolculardan da beğeni gören Citation Sovereign, her yıl binlerce yolcuya özel jet kiralama hizmeti sağlamaktadır. Citation Sovereign özel jet kiralama ile dünyanın birçok bölgesinde, ülkeler arası ve kıtalar arası yolculuk yapılmaktadır.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir