Özel Citation Mustang Jet Uçak Kiralama - Model 510

Citation Mustang 510

Özel jet kiralama alanında uluslararası düzeyde hizmet veren Plures Air, Citation Mustang modelleri ile hem rahat hem de ayrıcalıklı bir yolculuk vaat ediyor.

Citation Mustang model 510, Cessna tarafından Kansas Independence'daki üretim tesisinde inşa edilen VLJ (very Light Jet-Çok Hafif Jet) sınıfı bir özel jettir. Bu model hafif jetler klasmanında oldukça başarılı olduğundan, Citation Mustang özel jet kiralama talepleri oldukça fazladır. Dört adet yolcu kapasitesine sahip olması sayesinde, özellikle iş ziyaretleri ya da çift olarak çıkılan seyahatlerde Citation Mustang özel jet kiralama rahatlıkla yapılabilmektedir. Çok hafif jetler sınıfında olduğundan, maliyet açısından da pahalı olmayan Citation Mustang bu sayede çok fazla tercih edilmekte ve özel jet kiralama alanında başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Citation Mustang Genel Özellikleri

Bu uçağın standart konfigürasyonunda arka kabinde dört adet yolcu koltuğu, kokpitte iki adet pilot/yolcu koltuğu ve bir adet tuvalet bulunmaktadır. Diğer model hafif jetlerin birçoğunda olduğu gibi Mustang de tek pilot tarafından uçurulabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bir veya iki pilot tarafından uçurulabilen Mustang dört ile beş yolcu taşıma kapasitesine, 12.37 metre tam boya, 13.16 metre kanat açıklığına, 4.09 metre yüksekliğe, 2522 kilogram boş ağırlığa, 3960 kilogram tam yük ağırlığına, 1442 kilogram ideal uçuş ağırlığına sahiptir. Ayrıca 3930 kilogram azami kalkış ağırlığına, 0.63 Mach azami hıza, saatte 630 kilometre ekonomik intikal hızına, azami kalkış ağırlığıyla 2161 kilometre menzile, dakikada 917 metre tırmanış hızına sahip olup; normal uçuş yüksekliği 12500 metre, kalkış pist mesafesi 948 metre ve imiş pist mesafesi 729 metredir.

Yolcu kapasitesi 4 ya da 5 kişi olan Citation Mustang, özel seyahatler için son derece ideal olmakla birlikte, özel jet kiralama alanında da yolcu kapasitesi düşük olan uçuşlarda avantaj sağlamaktadır. Citation Mustang özel jet kiralama yaparak, modelin uzun menzili sayesinde uzak mesafelere yolculuk yapmak da mümkündür. Citation Mustang özel jet kiralama yaparak, şehir içinde trafiğin yoğun olduğu zamanlarda ya da acil durumlar için uzak mesafelere ulaşım sağlamak da mümkün olmaktadır.

Citation Mustang Yapısal Özellikleri

Mustang, yapısal olarak düşük tip kanat, "T" profilli kuyruk ve üçlü iniş takımına sahiptir. Ana giriş çıkış kapısı sol baş tarafta, acil çıkış kapısı sağ orta kısımda bulunmaktadır. Kanatları taşıyan üçer adet kiriş alüminyum alaşımlı gövdeye monte edilmiştir. Kabinde mevcut altı adet büyük oval pencere yolcuların doğal ışıktan azami seviyede faydalanmasını mümkün kılmakta ve geniş bir manzara imkanı sunmaktadır. Bu durum da, hem kısa menzilli uçuşlarda manzara ziyafeti sunmakta hem de uzun menzilli uçuşlarda şehirlerin geniş bir perspektif ile görülmesini sağladığından, Citation Mustang özel jet kiralama alanında sık tercih edilmektedir. Citation Mustang özel jet kiralama yaparak, şehirlerarası yolculukları özel bir hale getirmek mümkün olduğu gibi, daha uzun mesafeli uçuşlar da unutulmaz kılınmaktadır. Büyük oval pencereler sayesinde, Citation Mustang özel jet kiralama yapanlar, rahat bir yolculuk geçirdiği gibi, manzaradan da sonuna kadar faydalanmaktadır.

İlk Uçuş Deneyimi

Model 510 Mustang ilk uçuşunu 18 Nisan 2005 tarihinde gerçekleştirmiş, FAA uçuş sertifikasını 8 Eylül 2006 tarihinde almış, buzlanma şartlarında uçuş yeterlilik sertifikasını 9 Kasım 2006 tarihinde kazanmış ve ilk uçak 23 Kasım 2006 tarihinde LJ uçak kiralama şirketine teslim edilmiştir. Havacılık dünyasında otorite sayılan kişi ve kuruluşların Mustang hakkındaki ortak görüşü, büyük jet ruhuyla tasarlanmış şiirsel bir aerodinamik yapıya sahip olduğu yönündedir. Modelin, hava yolları şirketleri tarafından da oldukça başarılı bulunması, Citation Mustang özel jet kiralama hizmetlerinin artmasını sağlamıştır. Zira özel jet kiralama yapan firmalar, modelin gördüğü ilginin ardından Citation Mustang modellerini filosuna dahil etmiştir.

Mustang'ın Tercih Edilme Sebepleri

Pilotun her an ihtiyaç duyabileceği, dünya üzerindeki tüm havalimanları ile ilgili her türlü bilgi Garmin sistemine ait bilgisayardaki veritabanında mevcuttur. Yatay ve düşey konum takip sistemi son yaklaşma manevrası esnasında otomatik pilot seçeneğinin kullanılabilmesini mümkün kılmaktadır. Hava şartları ile ilgili bilgilendirme sağlayan durumsal farkındalık sistemi sayesinde daha emniyetli ve konforlu bir uçuş planı yapmak veya gerektiğinde uçuş planını revize etmek mümkün hale gelmiştir.

Uçağa entegre edilmiş hava radarı asgari 2.5, azami 320 deniz mili menzile sahiptir. Bunların dışında uçuş destek sistemi bünyesinde yükseklik kontrol/alarm sistemi ve hava trafiği bilgilendirme sistemi de mevcuttur. Tüm bu özellikler, Citation Mustang modelini daha güvenli kıldığı gibi, özel jet kiralama alanında da daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Uçak kazası bakımından oldukça temiz bir geçmişe sahip olan Citation Mustang günümüzde hafif jetler klasmanındaki başarısıyla dikkat çektiği gibi, özel jet kiralama alanında da en çok tercih edilen modellerden biri olarak göze çarpmaktadır.

Dünyada toplam 40'tan fazla, haftanın her günü ve günün her saati teknik destek sağlayan bakım onarım tesisi mevcut olup bunların çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri'nde ve bir tanesi de Türkiye' dedir.

Citation Mustang Özel Jet Kiralama Hizmetleri

Uçuş menzili hafif jet sınıfındaki uçakların geneline kıyasla çok daha uzun olan Mustang 510 genellikle özel maksatlarla şirketler ve uçak kiralama operatörleri tarafından tercih edilmektedir. Ağır jetlere oranla çok daha ekonomik ve düşük karbon salınımı miktarı ile doğa dostu bir uçaktır. Bu açıdan da dikkat çekici bir özelliğe sahip olan Citation Mustang, çevre dostu olması sebebiyle özel jet kiralama alanında ön plana çıkmaktadır. Ayrıca modelin, düşük maliyetli olması Citation Mustang özel jet kiralama hizmeti veren firmaların artış göstermesini sağlamıştır. Buna ek olarak, düşük fiyatlarla uçuş imkanı sunduğundan, Citation Mustang özel jet kiralama hizmeti alan müşterilerin sayısı da giderek artmaktadır.

Plures ile Citation Mustang Özel Jet Kiralama Farkını Yaşayın - Yaşatın

4 veya 5 yolcu kapasiteli Citation Mustang, kısa ve uzun mesafeli yolculuklar için ideal olduğu gibi, özel jet kiralama alanında da en fazla tercih edilen modellerden biri. Plures Havacılık ayrıcalıkları ile Citation Mustang özel jet kiralama yaparak, VIP hizmetler ile seyahatinizi ayrıcalıklı bir şekilde gerçekleştirebilir, müşteri memnuniyetini ön planda tutan politikalarımız sayesinde unutamayacağınız bir yolculuk geçirme imkanı bulabilirsiniz.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir