Challenger 604 Kiralama | Challenger Özel Jet Uçak Kiralama

Challenger 604 Özel Jet Kiralama

Challenger 604 özel jet kiralama; hem güvenlik açısından, hem de yolcu sayısı bakımından tercih edilen jetlerden biri olduğu gibi; uçuş mesafesi bakımından da oldukça verimlidir. Askeri alanda da kullanılan bir uçak olan CL-604 4 milyon uçuş saati ve %99 başarı gibi iyi bir geçmişe sahiptir.

Challenger 604 Özel Jet Kiralama Konfor, Güvenlik ve Yolcu Kapasitesi ile Fark Yaratıyor

Challenger 604, jetin sahip olduğu niceliksel ve niteliksel özellikler itibari ile dünyada bu alanda en çok tercih edilen jetlerinden biridir. Bu nedenle, Challenger 604 özel jet kiralama, aynı klasmandaki diğer kiralama hizmetlerine oranla daha sık yapılmaktadır. Gerek uçuş menzili ve azami hız; gerekse kabin içi alan ile yolcu kapasitesi ile ideal bir özel jet olan Challenger 604 ya da diğer bir deyişle CL-604, tüm dünyada en çok tercih edilen özel jetlerin başında gelmektedir.

Askeri ve sivil operatörler ile dünyanın hemen her yerinde kullanılan Challenger 604, maksimum 19 yolcu taşıyabilmektedir. Yolcu kapasitesi, kabin dizaynına göre farklılık gösterebildiği gibi; kabin içi mesafeler konusunda da oldukça başarılıdır. Kabin içi uzunluğu 8.66 metre olan jetin, genişliği 2.49 metre, yüksekliği ise 1.85 metredir. Bu veriler göz önünde bulundurulduğunda, benzer klasmandaki özel jetlere göre büyük bir avantaj edinen CL-604, bu nedenlerden dolayı en çok kiralanan özel jetlerden biridir.

Challenger 604 özel jet kiralama ile keyifli ve konforlu bir yolculuk geçirilebildiği gibi; güvenlik açısından da üst düzey şekilde donatılmış olan jetin azami menzili 6787 kilometredir. Bu şekilde, uzun yolculuklar için de ideal bir jet olan CL-604, şehirler arası seyahatte oldukça başarılıdır. Uzun mesafeli seyahatler için Challanger 604 özel jet kiralama sıklıkla yapılmaktadır.

Sayılar ile Challenger 604 Özel Jet

• En yüksek hız 870 km/sa,

• Ortalama hız 850 km/sa,

• İniş için minimum pist uzunluğu 846 metre,

• Pilot ve co pilot olmak üzere iki mürettebat,

• Kanat alanı 45.7 metrekare

• Boş ağırlığı 12,3 ton

• Maksimum ağırlığı 21,8 ton

Sahip olduğu niceliksel özellikleriyle oldukça başarılı olan Challenger 604; güvenlik, konfor ve yolcu kapasitesi bakımından da en başarılı jetlerden biridir. Challenger 604 özel jet kiralama ile kısa mesafeli yolculuklar, keyifli ve hızlı bir şekilde gerçekleşebildiği gibi; uzun mesafeli yolculuklar da, üst düzey güvenlik ve konfor ile sağlanmaktadır. Challenger 604 özel jet kiralama, tüm dünyada en çok alınan özel jet hizmetlerinden biri olduğu gibi özellikle Amerika'da güvenliği ve uçuş özellikleri sayesinde askeri alanda da sıklıkla kullanılamaktadır. İş ve eğlence seyahatleri, geziler, özel günler, ailece çıkılan yolculuklar ve özel turlar gibi birçok etkinlik ve organizasyonda Challenger 604 özel jet kiralama yapılmaktadır.

Dünyanın en büyük hava yolu şirketlerinden biri olan Plures Air de, Challenger 604 özel jet kiralama hizmeti vermektedir. Tarifeli uçuşların daha az tercih edildiği ve özel jetlerin önem kazandığı günümüzde; siz de harika bir yolculuk geçirmek için Challenger 604 özel jet kiralama yapabilirsiniz.

Plures Havacılık ayrıcalıkları ile her ayrıntısı size göre belirlenen yolculuklar için Challenger 604 özel jet kiralama hizmetini; ekonomik fiyatlar ile Plures güvencesi ve farklıya yaşayabilirsiniz.

BOMBARDIER CHALLENGER 604

1986'dan bu yana istikrarlı bir yükseliş gösteren Bombardier Aerospace serisi ile Challenger özel jet kiralama talepleri de büyük artış göstermiştir. Bombardier Challenger 600 serisi, önceleri bağımsız bir şirket olan ancak 1986 yılında Bombardier Aerospace şirketinin bünyesine katılan Canadair' in tasarladığı ve ürettiği kıtalar arası bir özel jet serisidir. Challenger 600 serisinin kökeninde Canadair tarafından Amerikalı uçak mühendisi Bill Lear' dan satın alınan LearStar 600 uçağının konsepti yatmaktadır.

Uçağın genel konfigürasyonu halen kullanılmakta olan aynı sınıf uçaklarınkine benzer olmakla birlikte kabin içinde yürümeye olanak tanıyan genişletilmiş gövde ve kendine has kanat dizaynı ile emsallerinden ayrılacak şekilde tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra, güvenlik açısından da üst düzey şekilde donatılmış olan jet, birçok üstün özelliğe sahiptir. Bu sayede de Challenger 604 özel jet kiralama alanında da yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Challenger 604'ün Deneme Uçuşları ve Geliştirme Aşaması

Uçağın prototipi ilk uçuşunu 8 Kasım 1978 tarihinde Montreal, Kanada' da gerçekleştirmiştir. İkinci ve üçüncü uçaklar test uçuşlarını 1979 yılında tamamlamıştır. 3 Nisan 1980 tarihinde Mojave Çölü üzerindeki test uçuşunda meydana gelen mekanik bir arıza sebebiyle test uçağı düşmüş ve bir test pilotu hayatını kaybetmiştir. Bu kazaya rağmen hem Transport Canada hem de Federal Aviation Administration kuruluşlarından yeterlilik sertifikaları alınmıştır. Sertifikasyonun gerçekleşmesinin ardından azami uçuş menzilini arttırmak maksadıyla uçağın azami kalkış ağırlığını azaltıcı düzeltmeler üzerinde çalışılmaya başlanmıştır.

Challenger 604'ün Serideki Diğer Jetlerden Farkı

600 serisi uçaklardan CL-604, CL-601' in tasarımının geliştirilmiş halidir. 601' den farklı olarak 604' te GE CF34-3B motoru kullanılmış ve yakıt kapasitesi arttırılmıştır. Bunların dışında CL-604 daha fazla ağırlıkla iniş-kalkış yapmaya olanak sağlayan yeni tasarım iniş takımları, yeniden tasarlanmış kanatlar ile kuyruk ve yeni üretim Rockwell Collins ProLine4 uçuş sistemine sahiptir. Hem güvenlik hem de konfor açısından ideal hale getirilen CL-604, hava yolu şirketleri tarafından da büyük ilgi görmektedir. Challenger 604 özel jet kiralama ile iş seyahatleri, geziler, grup tatilleri ve organizasyonların sayısı dünya genelinde oldukça fazladır.

Askeri Alanda Kullanımı

Danimarka silahlı kuvvetleri tarafından denizde arama ve kurtarma çalışmalarında kullanılan CL-604MMA ve Amerika Birleşik Devletleri Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından komuta kontrol uçağı olarak kullanılan C-143A uçakları CL-604' ün versiyonlarıdır. 50' den fazla ülkedeki sivil ve askeri operatörlere 800' den fazla CL-604 teslim edilmiştir. Eylül 2009 itibarıyla CL-604' ler tarafından 4 milyon uçuş saati %99 başarı oranıyla doldurulmuştur. Bu başarı, Challenger 604 özel jet kiralama taleplerini arttırdığı gibi, hava yolu şirketlerinin CL 604'ü de daha fazla tercih etmesini sağlamıştır.

Mürettebat ve Teknik Özellikleri ile CL-604

1979 yılından itibaren yapılan geliştirmeler ile kusursuz bir hal alan CL-604, askeri ve kişisel alanda en çok kullanılan jetler arasındaki yerini almıştır. Challenger 604 özel jet kiralama, dünyanın en büyük özel hava yolu şirketleri tarafından müşterilere güvenle sunulan bir hizmet olarak arz edildiği gibi, CL-604 teknik detayları ve dizaynı ile beğeni toplamaya devam etmektedir.

İki mürettebat (pilot ve co-pilot) ile uçurulan CL-604' ler 20.85 metre boya, 19.61 metre kanat açıklığına, 6.3 metre yüksekliğe, 45.7 metrekare kanat alanına, 12331 kg boş ağırlığa, 21863 kg azami ağırlığa ve 2 adet General Electric CF34-3B turbofan motora sahip olup konfigürasyona bağlı olarak azami 19 yolcu taşıyabilmektedir. Kabin içi uzunluğu 8.66 metre, genişliği 2.49 metre ve yüksekliği 1.85 metredir. Sahip olduğu teknik nitelikler ve kabin içi özellikleri ile ön plana çıkan CL-604; özel jet ile yapılacak seyahatler için idealdir. Yolcu kapasitesi, kabin içi yükseklik ve genişlik gibi özellikleri ile de ön plana çıkan jet, bu sayede Challenger 604 özel jet kiralama taleplerini belirgin düzeyde arttırmış ve bu alanda en sık tercih edilen özel jetlerin başında gelmeyi başarmıştır.

Challenger 604 Özel Jet Kiralama

CL-604' ün azami hızı saatte 870 kilometre, ekonomik hızı saatte 850 kilometre, azami menzili 6787 kilometre, azami uçuş yüksekliği 12500 metre ve tırmanma oranı dakikada 1355 metredir. İnişte ihtiyaç duyulan asgari pist uzunluğu 846 metredir. Bu özellikleri, jet klasmanında başarılı bir yer edinen CL-604, uçuş menzili ve kabin içi özellikleri ile de ön plana çıkmaktadır. Challenger 604 özel jet kiralama, uzun menzil özelliği sayesinde, ülkeler arası seyahatlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra, özel jetlere oranla, yüksek bir yolcu kapasitesine sahip olduğundan, Challenger 604 özel jet kiralama, önemli organizasyonlar, konser gibi etkinlikler için de sıklıkla tercih edilmektedir.

Plures Air Challenger 604 Özel Jet Kiralama Hizmeti

CL-604, özel jet klasmanında dünyanın her yerinde en çok tercih edilen modellerden biri olduğu gibi, Challenger 604 özel jet kiralama yapan kişi ve kurumların sayısı da hızlı bir şekilde artmaya devam etmektedir. Plures Air farkıyla, Challenger 604 özel jet kiralama hizmetinden ekonomik fiyatlar ile faydalanabilirsiniz.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir