Özel Challenger 600 Jet Uçak Kiralama Hizmeti ve Fiyatı

Challenger 600

Challenger 600 özel jet kiralama yapan havacılık şirketlerinden biri olan Plures Air, dünyanın hemen her noktasından hizmet sağlamaktadır. Bombardier Challenger 600 serisi, önceleri bağımsız bir şirket olan ancak 1986 yılında Bombardier Aerospace şirketinin bünyesine katılan Canadair' in tasarladığı ve ürettiği kıtalar arası bir özel jet serisidir. Challenger 600 serisinin LearStar 600 uçağının konsepti yatmaktadır. Challenger 600 serisi, özel jet kiralama alanında hayli popülerdir. Özellikle kısa menzilli uçuşlarda çok sık tercih edilen bu jetler, Challenger 600 özel jet kiralama hizmeti alanların sayısı büyük artış göstermektedir. Özel havacılık sektörünün gelişmesi ve uçuş maliyetlerinin azalmasıyla birlikte, özel uçuşların tarifeli uçuşlara tercih edilmesi sonucunda da Challenger 600 özel jet kiralama hizmeti daha sık verilmeye başlanmıştır.

Uçağın genel konfigürasyonu halen kullanılmakta olan aynı sınıf uçaklarınkine benzer olmakla birlikte kabin içinde yürümeye olanak tanıyan genişletilmiş gövde ve kendine has kanat dizaynı ile emsallerinden ayrılacak şekilde tasarlanmıştır.

Uçağın prototipi ilk uçuşunu 8 Kasım 1978 tarihinde Montreal, Kanada' da gerçekleştirmiştir. İkinci ve üçüncü uçaklar test uçuşlarını 1979 yılında tamamlamıştır.

Hem Transport Canada hem de Federal Aviation Administration kuruluşlarından yeterlilik sertifikaları alınmıştır. Sertifikasyonun gerçekleşmesinin ardından azami uçuş menzilini arttırmak maksadıyla uçağın azami kalkış ağırlığını azaltıcı düzeltmeler üzerinde çalışılmaya başlanmıştır. Düzeltmeler üzerinde başlandıktan kısa süre sonra, etkili sonuçlar alındığı gibi, Challenger 600 özel jet kiralama hizmetleri de yükselişe geçmeye başlamıştır. Birçok özel havayolu şirketi, Challenger 600 özel jet kiralama hizmeti sunmaya başladığı gibi, kısa ya da nispeten uzun süreli uçuşlarda, şehir içi ya da ülkeler arası yapılacak seyahatlerde, Challenger 600 özel jet kiralama yapanların sayısı artmıştır.

Challenger 600 Serisi

600 serisi uçaklardan CL-605, CL-604 tasarımının yapısal ve uçuş sistemleri açısından geliştirilmiş halidir. 604'ün başarılı performansının oldukça geniş bir pazar yaratması üzerine Bombardier, mevcut tasarımın güncel teknolojiye uyumlu olarak geliştirilmesini hedeflemiştir. Bu çalışmaların sonucunda yaratılan Challenger 605, en çok satış görmüş Challenger modeli olan 604' ün tüm üstünlüklerini taşımakla kalmamış, daha da ileriye taşımıştır.

Challenger 600 Jetinin Özellikleri

10 ila 12 yolcu taşıyabilen Challenger 605 iki pilot ve bir kabin görevlisi tarafından işletilmektedir. Azami menzili 7491 kilometre, intikal hızı saate 850 kilometre, azami irtifası 12497 metre, normal uçuş irtifası 11278 metre, servis irtifasına tırmanma süresi 22 dakika, boyu 20.85 metre, kanat açıklığı 19.61 metre, kanat alanı 45.71 metrekare, yüksekliği 6.3 metre, kabin uzunluğu 8.66 metre, kabin genişliği 2.49 metre, kabin yüksekliği 1.85 metre, kabin hacmi 32.56 metreküp, azami kalkış ağırlığı 21863 kilogram, azami iniş ağırlığı 17237 kilogram ve ideal uçuş ağırlığı 12240 kilogramdır.

Yolcu kapasitesi ve teknik özellikleri ile ön plana çıkan Challenger 600, özel jet kiralama yapılan modellerden biridir. Challenger 600 özel jet kiralama hizmeti, birçok hava yolu firması tarafından sağlandığı gibi, yolcuların bu jete gösterdiği ilgi de hayli fazladır. 10 ile 12 arasında değişebilen yolcu kapasitesine sahip olan Challenger 600, iş seyahatleri ve geziler için ideal olduğundan özel jet kiralama alanında sık kullanılmaktadır. Özellikle turizmin canlı olduğu bölgelere Challenger 600 özel jet kiralama yaparak giden yolcuların sayısı hayli fazladır.

Konforu ön plana çıkaran bir jet modeli olan Challenger 600, özel jet kiralama alanında da gerek iş adamları gerekse diplomatlar tarafından sık tercih edilmektedir. Teknik özellikleri ve kazasız sayılabilecek geçmişi ile oldukça güvenilir olduğundan, Challenger 600 özel jet kiralama hizmeti tercih edenlerin sayısı giderek artmaktadır. Size uygun fiyatlarımız ve sorularınız için dilediğiniz zaman Plures Air ile iletişime geçebilirsiniz.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir