Plures ile Bombardier Global XRS Özel Jet Uçak Kiralama

Bombardier Global Xrs

Bombardier Global XRS özel jet kiralama hizmeti sunan firmaların başında gelen Plures Air, misafirlerine VIP hizmetleri en ayrıcalıklı şekilde sunmaktadır.

Bombardier Global XRS (Express; sembol numarası BD-700-1A10), Bombardier Aerospace tarafından Kanada/ Ontario'da üretilmekte olan ultra uzun menzilli özel jettir. Uzun menzilli özel jetler arasında oldukça popüler olan Bombardier Global XRS özel jet kiralama alanında da oldukça popülerdir. Özel jet kiralama yapan firmalar tarafından sıklıkla tercih edilen Bombardier Global XRS, sahip olduğu özellikler ile de ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle, özel jet kiralama hizmeti almak isteyenler de Bombardier Global XRS jetini sıklıkla tercih etmektedir.

Bombardier Global XRS Tasarım Çalışmaları

Tasarım çalışmalarına 28 Ocak 1991 tarihinde NBAA fuarında proje tanıtımı yapıldıktan sonra başlanmış, gerçek boyutlarına uygun kabin maketi Eylül 1992'de NBAA fuarında sergilenmiş, konsept tasarımına 1993 yılı başlarında geçilmiş ve üretimine resmi olarak 20 Aralık 1993 tarihinde start verilmiştir.

İlk tasarımda benimsenmiş ve kabul görmüş olan yüksek sürat konfigürasyonundan Haziran 1994'te vazgeçilmiş, Ağustos 1994'te daha düşük süratli konfigürasyon kabul edilmiş ve projeye bu yeni konsepte uygun olarak devam edilmiştir.

Bombardier Global XRS Son Geliştirmeleri

Bombardier Aerospace bu projede dört adet alt yüklenici firma ile çalışmıştır. Bunlardan tasarım lideri olan "Canadair" uçağın burun yapısını tasarlamış; "Short Brothers-Belfast" motor şasesini, yatay dengeleyicileri ve gövdenin baş tarafını tasarlamış; tek yabancı yüklenici "Mitsubishi Japonya" kanatları ve gövdenin orta kısmını imal etmiş; "de Havilland Canada" ise gövdenin kıç tarafı ile yatay kuyruk elemanlarını tasarlamış, ayrıca tüm elemanların son montajını üstlenmiştir.

Tasarım alanında yapılan çalışmaların ardından son halini alan Bombardier Global XRS özel jet kiralama hizmetlerinde yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır. 8 ile 19 arasında değişen yolcu kapasitesi ile de hayli öne çıkan Bombardier Global XRS özel jet kiralama yaparak seyahat edenlerin sayısı hayli fazladır. Özellikle iş adamları ve diplomatlar tarafından Bombardier Global XRS özel jet kiralama yapıldığı gibi, uzun menzili sayesinde, ülkeler arası seyahatlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, başarılı teknik özellikleri sayesinde özel jet kiralama hizmeti veren uçak firmaları da Bombardier Global XRS jetini tercih etmektedir.

Teknik Özellikleri

Kıtalar arası (örneğin New York-Tokyo arası) mesafeleri yakıt ikmali yapmadan katedebilmekte, dünya üzerinde birbirine en uzak iki nokta arası mesafeyi ise sadece bir kez yakıt ikmali yaparak uçabilmektedir. Bu özelliği sayesinde kıtalar arası uçuşta sıklıkla tercih edilen Bombardier Global XRS özel jet kiralama alanında uzun menzilli jetler içerisinde en fazla kullanılanlardan biridir. Kıtalar arası yolculuğu VIP hizmet ile yapmak isteyenler Bombardier Global XRS özel jet kiralama yaptığı gibi, kıtalar arası seyahat imkanı sunan firmaların büyük bölümü de Bombardier Global XRS özel jet kiralama hizmeti vermektedir.

Bombardier Global XRS Genel Özellikleri

İki pilot ile uçurulabilecek şekilde tasarlanmış olan Global XRS, 8 ila 19 yolcu kapasitesine, 15000 metre servis irtifasına, 30.313 metre boya, 28.65 metre kanat açıklığına, 7.7 metre yüksekliğe, 53.29 metrekare kanat alanına, 12.94 metre kabin uzunluğuna, 2.49 metre kabin genişliğine, 1.91 metre kabin yüksekliğine ve 53.9 metreküp kabin hacmine sahiptir. Azami kalkış ağırlığı 44571 kilogram olan uçağın azami hızı saatte 950 kilometre, seyir hızı saatte 904 kilometre ve menzili 11520 kilometredir. İniş için ihtiyaç duyulan minimum pist uzunluğu 814 metredir.

Sahip olduğu özellikler dolayısıyla kendi klasmanında önemli bir yere sahip olan Bombardier Global XRS özel jet kiralama yapmak isteyenlerin de ilgisini çekmektedir. Ülkeler arası uçuşta olduğu gibi kıtalar arası uçuşta da hem konfor açısından hem de yakıt tasarrufu açısından dikkat çeken Bombardier Global XRS özel jet kiralama yapan firmaların da dikkatini toplamaktadır. Bombardier Global XRS özel jet kiralama yaparak, en uzak iki noktaya bir kez yakıt ikmali yaparak seyahat etme imkanı bulunması ise, jetin sahip olduğu başarıyı ortaya koymaktadır. Global XRS özel kişiler, şirketler, tur operatörleri ve birçok ülkenin hükümetleri tarafından VIP maksatları ile tercih edilmektedir. Ayrıca XRS'nin askeri versiyonları Botswana, Almanya, Malezya, İngiltere, Swaziland, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Hindistan silahlı kuvvetleri tarafından kullanılmaktadır.

Plures Air ile Bombardier Global XRS Özel Jet Kiralama Hizmetleri

19 kişiye kadar çıkabilen yolcu kapasitesi ile Bombardier Global XRS grup seyahatlerinde önemli avantaj sağladığı gibi, konforlu yapısı ve iç tasarımı ile de özel jet kiralama alanında sıklıkla tercih edilmektedir. Kıtalar arası seyahat imkanını Bombardier Global XRS özel jet kiralama hizmetiyle sunan Plures, esnek uçuş saatleri ile de yolcuları için insiyatif sağlamaktadır.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir