Beechjet 400 Özel Jet Uçak Kiralama Farkını Yaşayın

Beechjet 400

Küçük jetler sınıfında çok tercih edilen jetlerden biri olan Beechjet 400 özel jet kiralama alanında sıkça kullanılmaktadır. Özellikle 1990'lı yılların ardından Beechjet 400 özel jet kiralama hizmetleri büyük artış göstermiştir.

Hawker 400 sembol adıyla da anılan Beechjet 400, çift motorlu küçük sınıf bir jet uçağıdır. Tasarımının ilk hali Mitsubishi tarafından yapılmış olsa da son hali, bugün Hawker Beechcraft grubunun bir parçası olan Beech Aircraft şirketi tarafından geliştirilmiştir.

Beechjet 400 İlk Uçuşu

Bu model uçaklar, Mitsubishi şirketi tarafından Mitsubishi MU-2 sembol numaralı projenin modifiye edilmiş hali olan MU-300 Diamond'un tasarımı üzerine geliştirilmiştir. İlk uçuşunu 29 Ağustos 1978 tarihinde gerçekleştirmiştir.

Beechjet 400 Jetinin Özellikleri

Küçük jetler sınıfına giren Beechjet 400 alçak kanatlı, çift turbofan motorlu, iki pilot tarafından uçurulan, sekiz yolcu kapasiteli bir uçaktır. Kanatların aerodinamik yapısı özel olarak geliştirilmiş bir bilgisayar yazılımı tarafından tasarlanmıştır ve benzer jetlere oranla çok daha fazla aerodinamik verim sağladığı bilinmektedir. Kanatlar ile kuyruk arasındaki bölgede gövdeye monte edilmiş olan iki adet Pratt&Whitney Canada JT15D motor çok verimli ve bakım maliyetleri düşük tipte turbofan motorlardır ve fabrika seviyesi bakım sonrası kullanım ömrü 3500 saattir. Gerek aerodinamik özelliği gerekse düşük maliyetli motorlara sahip olması, Beechjet 400 jetinin özel jet kiralama alanında da kullanılmasına ortam hazırlamıştır.

Beechjet 400 özel jet kiralama alanında kullanılmaya başladıktan sonra, büyük ilgi görmüş bu da özel uçak firmalarının Beechjet 400 özel jet kiralama hizmetlerini arttırmaya başlamasını sağlamıştır. 8 kişilik küçük bir jet olması; özel günlerde çiftlerin yaptığı seyahatler, iş adamlarının görüşme için gittikleri seyahatlerde Beechjet 400 özel jet kiralama yapmasını sağlamıştır. Küçük jetler sınıfına girmesine karşın, uzun menzili sayesinde, ülkeler arası ulaşımda sık kullanılan Beechjet 400 özel jet kiralama hizmeti ile özellikle Avrupa ülkelerine ulaşım daha fazladır.

Beechjet 400 Üzerindeki Çalışmalar

Raytheon/Beechcraft Mitsubishi'den satın aldığı bu modelin tasarımını geliştirerek 1990 yılında 400A modelinin üretimine başlamıştır. 400A'nın 400'e göre avantajları daha uzun uçuş menzili, daha yüksek kalkış ağırlığı ve yüksek konfor standartlarıdır. Raytheon, 400A'nın tasarımında küçük değişiklikler yaparak Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri pilot adaylarının uçuş eğitimleri için T-1A Jayhawk sembol numaralı bir model daha geliştirmiştir. 1992-1997 yılları arasında 180 adet Amerikan Askeri pilotu T-1A eğitiminden geçerek hizmete başlamıştır.

Beechjet 400 üzerinde yapılan Ar-Ge çalışmaları, jeti daha nitelikli hale getirdiği gibi, bu çalışmalar Beechjet 400 jetinin özel jet kiralama alanında da daha fazla ilgi görmeye başlamasını sağlamıştır. Bu sayede, özellikle özel hava yolu şirketleri, Beechjet 400 modeline daha fazla ilgi göstermeye başlamış ve özel jet kiralama hizmetlerinde bu jeti kullanmaya başlamıştır. Özellikle kısa mesafeli uçuşlarda tercih edilmekle birlikte, uzun menzilli sayılabilecek uçuşlarda da Beechjet 400 özel jet kiralama hizmeti sıklıkla alınmaktadır.

Beechjet 400A Üzerindeki Geliştirmeler

Hawker Beechcraft, Ekim 2008'de 450XP sembol numarası verilen yeni bir model üzerinde ar-ge çalışmalarına devam edildiğini ilan etmiştir. Ancak ekonomik imkansızlıklar nedeniyle bu proje 2009 yılında iptal edilmiştir.

Bu projenin iptal edilmesinin ardından Nextand Aerospace tarafından PW motorların yerine Williams JF44 motorlar kullanılmasıyla, 400A modeli Nextand 400XT sembol numarasıyla üretilmeye başlanmış, bu model FAA uçuş yeterlilik sertifikasını Ekim 2011'de kazanmıştır.

Beechjet 400 Özel Jet Kiralama

Birçok özel ve kurumsal kullanıcı tarafından tercih edilen popüler bir özel jet olan Beechjet 400'ün kiralama talepleride yüksektir. Alanında en popüler jetlerden biri olduğu gibi, özel hava yolu şirketleri de bu jete büyük ilgi göstermektedir. 8 kişilik yolcu kapasitesine sahip olduğundan, kalabalık olmayan uçuşlar için Beechjet 400 özel jet kiralama sıklıkla yapılmaktadır. Jetin gerek tasarımı gerekse konfor sağlayan bir alt yapı ile donatılmış olması sebebiyle, kısa ya da uzun menzilli uçuşlarda tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Aynı zamanda birçok noktada ekonomik olan Beechjet 400, özel jet kiralama yapan firmalar tarafından da daha fazla tercih edilmektedir. Plures Air ile 7 gün 24 saat iletişime geçebilir ve kiralama taleplerinizi iletebilir, sorularınız yöneltebilir ve işlemlerinizi jet hızında başlatabilirsiniz.

Talep Formu

Dilediğiniz hizmet türümüzle ilgili bilgi, fiyat ve ilgili işlemlerin başlatılması için talep formlarımızı kullanarak Plures ile iletişime geçebilirisiniz.

Güvenlik Kodunu Yazını Kod Değiştir